Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego 1.06.2014

Ambasadorem Imprezy jest Pan Dariusz Męczykowski wiceprzewodniczący sejmiku woj.pomorskiego

Ambasadorem imprezy jest Pan Piotr Całbecki marszałek woj.kujawsko-pomorskiego

„V Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego”
1 czerwca 2014 roku będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji organizujemy dla Was drogie Dzieci „V Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego”. Zaczarowany dzień odbędzie się w samym sercu Borów Tucholskich – jednym z najzdrowszych zakątków Polski – w Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnym „Dobry Brat” w Osieku.

Impreza ma na celu nie tylko zabawę i integrację ale przede wszystkim spełnianie Waszych marzeń. Czekać będą na Was liczne, darmowe atrakcje m.in.
- zjeżdżalnie dmuchane,
- pokazy sprawności motocyklistów, przejażdżki,
- spotkanie z klaunami, szczudlarzami,
- malowanie twarzy,
- pokazy strażackie, piana,
- wielkie bańki mydlane,
- słodycze, napoje , lody, małe co nie co do jedzenia,
- przejażdżki konne,
- wóz bojowy wojska polskiego,
- pokazy windsurfingu
- występ gwiazdy polskiej estrady – Patrycja Markowska z zespołem.

Plan imprezy:

10:00 - 10:30 - powitanie, przemówienia przybyłych gości, uroczyste otwarcie
10:30 - 11:00 – występy zespołów dziecięcych,
11:05 - 11:20 - pokaz akrobatyki w wykonaniu dziewcząt z UKS Kociewie
11:20 - 11:30 - konkurs Teatr Qfer
11:35 - 12:15 – występ zespołu muzycznego 2 plus 2
filmik: http://www.youtube.com/watch?v=8t1vVonmccA
12:20 - 12:30 - pokaz sztuki walki /judo/
12:35 - 12:45 - Damian D-TRON Murach - finalista programu Go to Dance (POLSAT)
filmik: http://www.youtube.com/watch?v=o1QD9jVwUbk
12:45 - 13:45 - Teatr Qfer
14:00 - 15:00 - Patrycja Markowska z zespołem

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzinami! Do zobaczenia w malowniczym miejscu ☺

Realizacja wspólnie z Gminą Miasta Toruń zadania na podstawie opracowanego programu Zaczarowany Dzień Dziecka.

DZIEŃ PIERWSZY – 30.05.2014r.

17.00 – Otwieramy Nasze Bramy! Witamy Uczestników Zaczarowanego Dnia Dziecka Niepełnosprawnego w Centrum
Rehabilitacyjno-Rekreacyjnym Dobry Brat i zapraszamy do zakwaterowania, a następnie na pyszną kolacje

19.00 - Oficjalne Rozpoczęcie imprezy. Konferansjer wita Gości w , przedstawia ideę działalności Stowarzyszenie
Dobry Brat, a także poprzednich edycjach Zaczarowanego Dnia Dziecka Niepełnosprawnego,  omawia program tegorocznej imprezy.

19.30 – Wieczorek taneczny z DJ-em wspólne zabawy i integracja

DZIEŃ DRUGI 31.05.2014r.

8.00 – Pobudka, gimnastyka poranna - Poranny rozruch w przepięknym i zdrowym ​otoczeniu.

9.00 – Śniadanie z Apetytem. Zapraszamy Uczestników na smaczne i zdrowe śniadanie – warto się posilić przed kolejnym dniem bogatym w wydarzenia i dobrą zabawę!

10.00 –  Zabiegi dla Koleżanki i Kolegi. Pakiet odnowy biologicznej, w którym znajdą się m.in.:
- wizyta w grocie solnej,
- Naokoło Brata. Zabawa w podchody w dwóch grupach z szukaniem skarbów, po drodze spełniamy marzenia oraz wielu niespodzianek

14:00 –  Obiad

15.00­–19.00 – W Dobrym Bracie – Zdrowy Duch! Zabawy i konkurencje sportowe (dostosowane do stopnia niepełnosprawności Uczestników)
Skacz Jak Piłka! Goście bawią się na dmuchanym placu zabaw;
Spełnij Życzenia! Konkurs dla młodych ze spotkaniem znanych sportowców a wtedy…
Gdzie się/ Bawić lepiej niż w Dobrym Bracie? Wspólne zabawy sportowe z zaproszonymi sportowcami
Muzyka Dla Uczestnika. Przez cały ten czas na Głównej Scenie imprezy grają zaproszone zespoły muzyczne z Torunia, Starogardu Gdańskiego, Skórcza i innych miejscowości regionu.

Drugi dzień imprezy kończy Uroczyste Wręczenie Nagród za udział i zwycięstwa w konkursach i zabawach – na Głównej Scenie imprezy robią to Konferansjerzy. Ponieważ nie ma przegranych, jest to wyjątkowo radosna część Zaczarowanego Dnia Dziecka!

19.00 –  Pyszna kolacja, podana w Centrum Dobry Brat wszystkim Uczestnikom Dnia Dziecka Niepełnosprawnego.

20.00 – Zaczarowane Ognisko. Ciemności sprzyjają skupieniu na dobrej zabawie, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do ogniskowego kręgu. W programie wieczoru – wspólne śpiewanie , pokazy tańca, a także zabawy słowem, gestem i uśmiechem podczas odgrywania teatralnych scenek!

22.30 – Dobra Noc u Dobrego Brata. Nocleg w pokojach i domkach Centrum.